• Ayyıldız Tepe Mh. Erdek Yolu Cd. No:116 Bandırma - BALIKESİR
  • 0266 714 14 28

ALTUNIZADE HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Palyatif Bakım ve Tedavi

Palyatif bakım, yaşamı kısıtlayıcı hastalıkları olan kişiler için özel tıbbi ve hemşirelik bakımını kapsayan multidisipliner bir yaklaşım şeklidir. Hastalığın herhangi bir aşamasında belirtilerden, ağrıdan, fiziksel ve biyolojik stresten uzaklaştırarak rahatlatma ve hastanın son dönemlerini ızdırapsız ve ağrısız bir biçimde geçirmesini sağlamak hedeftir.

Palyatif tedavide amaç kanserin hangi evresinde olursa olsun kişinin kendini mümkün olduğunca iyi hissetmesini sağlamaktır.

Palyatif tedavi fiziksel, ruhsal, psikolojik ve kişinin sosyal ihtiyaçlarına yönelik olabilir. Palyatif tedavi, küratif tedaviyle aynı anda devam edebilir.

Kurumumuz Palyatif tedaviyi ve özel bakımı en iyi şekilde yapmakta, doktor kontrolünde ve 24 saat hemşire takibinde, gerektiğinde hastayı moniterize ederek, anlık Oksijen saturasyon takibi, anlık kalp ritmi, anlık ateş ve tansiyon takibi yaparak gerekli müdahaleyi acil bir biçimde gerçekleştirmektedir.

Gerek görüldüğünde hastanın ağrısını dindirmek için, hastalık sürecinde takip eden Onkoloji uzmanının verdiği morfin türevi ilaçları zamanında enjekte edilmekte,kurum doktorumuzun kararı ile serum takılmakta veya mama takılmakta veya önceden açılmış PEG'ten beslenme (Perkutan Endoskopik Gastrotomi) yani direkt mideye giden tüp hortum ile mama beslenmesi yapılmaktadır.