• Ayyıldız Tepe Mh. Erdek Yolu Cd. No:116 Bandırma - BALIKESİR
  • 0266 714 14 28

ALTUNIZADE HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon

Çeşitli hastalıklardan, yaşa bağlı gelişen kırıklardan ya da ani gelişen olaylardan kaynaklı olarak kişilerin fizik tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç hasıl olabilmektedir. Özellikle de beyin kanaması, beyin tümörü, inme gibi olaylarla karşılaşan kişilerin kısa ya da uzun vadede felç, Alzheimer, demans gibi çeşitli hastalıklar ile karşılaşması da mümkündür.

İnmeye bağlı Fiziki Rehabilitasyon,yaşlımızdaki hem hastalığın bıraktığı arazları yok etmek olsun, hemde hastalık öncesi fiziksel güç ve aktivitesine döndürmek için mutlak gereklidir.Kurumumuzda bu yönde Fiziki Rehabilitasyon aletli ve aletsiz ciddi olarak yapılmaktadır.

Ortopedik sorunlara bağlı (Spontan kırıklar veya kazara olan kırıklar, Fıtıklar, vs.) kurumumuzda ciddi şekilde fizik tedavi ile aletli şekilde rehabilite edilmektedir. Alzheimer, Demans ve Parkinson hastalarında belli bir sürece girmeden kas erimelerinin önüne geçilmesi çok önemlidir. Kas erimesi ve zaafiyeti sonucu spontan oluşacak kırıklar ile karşılaşılmaması için mutlak Fizik tedavi ile gurup egzersizlerine veya özel egzersizlere gereksinim vardır.

Bu nedenlerle Altunizade Yaşlı Bakım Merkezimiz, ister özel rahatsızlık tedavisi olsun, isterse önleyici grup egzersizleri şeklinde olsun, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu ciddi şekilde yaşlılarına uygulanmaktadır.