• Ayyıldız Tepe Mh. Erdek Yolu Cd. No:116 Bandırma - BALIKESİR
  • 0266 714 14 28

ALTUNIZADE HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Yaşlı Bakım Hizmetleri
Kişiye Özel Bakım Planı
Oda Yemek Servisi
Rutin Doktor Kontrolü
Günlük Oda Temizliği
Hastane Sonrası Özel Bakım
Temizlik ve Öz Bakım Hizmetleri
Personel İçin Hizmet İçi Eğitimler
Diyetisyen Kontrolünde Beslenme
Kuaför, Berber
Çamaşır Ütü Hizmetleri
Fizyoterapi Hizmetleri
Aktivite Programları
Çeşitli Hobi Alanları
Yatak Yapımı
Gündüzlü Bakım
Huzurevi Sakinleri ve Yakınları ile Sosyal Aktivite ve Eğitim Programları

Odalarımız iki kişilik, üç kişilik talep edildiği taktirde tek kişi olarak kullanılabilmektedir .Odalarda Tv, mini buzdolabı ,klima, wifi,telefon, tuvalet ,banyo, personel çağrı butonu,(tuvalet ve banyoda acil çağrı butonu) standart bulunmaktadır. Haftanın 6 günü Doktor,haftanın her günü hemşire bulunmaktadır. Diyetisyen ve fizyoterapist bulunmaktadır.

Üniversite mezunu yaşlı bakım elemanları ile özel 560 saat yaşlı bakımı ve yatalak hastalara bakım yapma konusunda eğitim almış personelimiz ile siz büyüklerimize şefkat ve sevgiyle hizmet verilmektedir. Alzheimer ve yatağa bağımlı hastalığı olan büyüklerimize profesyonel hizmet verirken, bir tarafta duygularımızla hareket edecek büyüğümüze bir anne ,bir babaya ,bir abla, bir abiye ,yardımcı oluyormuş gibi şefkat eliyle hizmet vermek en büyük şiarımızdır.Sizin duanızı ve rızanızı kazanmaya talibiz.Bu konuda söz veriyoruz.

İşe aldığımız personellerde, iş tecrübesi yanında dikkat ettiğimiz en önemli unsur vicdanlı ,terbiyeli,kibar, şefkatli bir kişiliğe sahip mi değerlendirmesidir. .Profesyonel aşçımız sizlere en güzel yemekleri sunarken,en güzel kahvaltıları sunacak,en güzel tatlıları, pastalari , kurabiyeleri her gün ikindi çayında sunulmaktadır. .Sabah kahvaltısı,öğle yemeğı, Akşam yemeği İkindi çayı veya kahvesi pastası,keki , kurabiyesi her gün standart sunulacak. .Ayrıca her gün Akşam yemeği sonrasi çay ikramı ,kahve ikramı yapıldığı gibi Gece meyve ikramı standart sunulacaktır. .Ayrıca yemek salonunda yemek veya kahve içmek istemeyen büyüğümüz bir telefonla resepsiyonu arayarak veya personel butonu ile odasına servis hizmeti alabilecektir.Yani servis saatinde olmak kaydı ile çayı ,kahvesini , pastasını ,kurabiyesini odasında alabilir veya yemeklerini odasında yiyebilir.

Yemeklerde Tansiyon hastası ,şeker hastası, veya özel diyete tabi olan hastalığı bulunan büyüklerimiz için diyetisyenin vereceği özel tuzu,şekeri ayarlanmış veya yağ oranı, kalorisi ayarlanmış yemekler özel verilmektedir. Haftanin 6 günü mesai saatlerinde Doktorumuz ve haftanın 7 günü gündüz ve gece şeklinde sürekli hemşirelerimiz hizmet vermektedir.İlaç dozları Doktor tarafından ayarlanmış şekilde veya büyüğümüzün önceden kullandığı ilaçları var ise ilaç alma saatinde hemşiremiz tarafından bizzat verilmekte ve tansiyon takipleri, şeker takipleri ve kilo takipleri hemşiremiz tarafından yapılıp sürekli kayıt altında tutulmaktadır.

Huzurevi veya yaşlı bakım büyüğümüzün tedavisi merkezimizdeki tetkik,tedavi veya teşhis olanaklari aşıyor ise veya hastanede standart kontrole gitmesi gerekiyor ise kurum Doktoru tarafından hastaneye sevk edilmekte,sevk edilen hastanın hastanede verilen tedavisi ,tahlil sonuçları takip edilip kurumumuzda kayıt altında tutulmaktadır.

Yatağa bağımlı olan büyüklerimize ,her gün Doktorumuz tarafından kontrol yapılacak yatak yarası oluşmaması için özen gösterilip basınç ayarlı havalı yataklarla ve özel kremlerle oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilmektedir.Var olan hastalığın ilerlememesi için azami özen gösterilmektedir.

Fizyoterapist tarafından günlük fizik tedavi yatağa bağımlı hastalarımıza ve sağlıklı büyüklerimize geriatrinin getirdiği kas erimeleri, spontan kemik kırıklarının önüne geçmek amacı ile düzenli olarak uygulanmaktadir.

Belediyeye ait minübüsler her 10 dakikada bir huzurevi binasının önünden şehir merkezine zaten kalkmaktadır.Ayrıca belli saatlerde bina önünden hastaneye direkt minübüsler gitmektedir.

Büyüklerimizin güzel vakit geçirmesi için her gün kitap okuma saatlerinde en seçme Romanları sosyal çalışmacı tarafindan okunmakta,eğlenceli aktiviteler,haftalık turnuvalar düzenlenip,Güzel mevsimlerde şehirler arası gezi turları düzenleyerek kültürel aktiviteler yapılmaktadır. .Dinlenmek,sohbet etmek isteyenler büyüklerimiz için kafetarya ve çok amaçlı salonumuzda mevcuttur

Temizlik ve hijyen en çok üzerinde durduğumuz konudur.Bu konuda sağlık dışı personeli ayrıca eğitiyoruz.

AKTİVİTE PROGRAMLARI

Büyüklerimizin güzel vakit geçirmesi için her gün kitap okuma saatlerinde en seçme romanları sosyal çalışmacı tarafindan okunacak, eğlenceli aktiviteler, haftalık turnuvalar düzenlenip güzel mevsimlerde şehirler arası gezi turları düzenleyerek kültürel aktiviteler yapılacaktır.

İLETİŞİM